Порошенко пообещал: Украина не будет праздновать День Победы по сценарию РФ, полный текст выступления

Порошенко заверил, что День Победы останется в Украине выходным.

Президент Украины Петр Порошенко, в своем выступлении, принимая участие в мероприятиях по случаю 70-й годовщины Великой Победызаявил, что Украина никогда больше не будет праздновать 9 мая по российскому сценарию.

"Мы больше никогда не будет праздновать это день по российскому сценарию, который предусматривает хладнокровное использование нашего Дня победы для апологии экспансионистской политики относительно соседей, для удержания их в своей орбите, для возрождения империи", - сказал глава государства.

Порошенко заверил, что День Победы останется в Украине выходным.

"В нашем украинском календаре 9 Мая всегда будет Днем Победы, красным днем, как эти маки, символизирующие память о погибших", - сказал Порошенко.

Предлагаем вашему вниманию полный текст выступления главы государства, пишет ТСН.

"Дорогі ветерани! Дорогі захисники Української держави! Дорогі українці! Товариші генерали і офіцери, сержанти та солдати!

Вітаю вас з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Тут, на берегах Дніпра-Славутича, священної нашої ріки, схиляємо голови перед пам'яттю мільйонів співвітчизників, які загинули у Другій світовій війні 1939-45 років: на її фронтах, в партизанському та національно-визвольному підпіллях, рухах опору, концентраційних таборах та на примусових роботах.

Україна, не будучи в ті роки незалежною державою, за фактом, – за астрономічною сумою свого колосального внеску в розгром нацизму, – стала членом антигітлерівської коаліції. А Український народ по праву приєднався до кола націй-переможниць і засновників Організації Об'єднаних Націй.

Щонайменше шість мільйонів українців, які воювали в лавах Червоної армії, – перед Богом та історією є головними свідками неправедності і кричущої несправедливості московського пропагандистського міфу, нібито Росія виграла б війну і без України. Ще більший цинізм, до речі, – створювати нашій країні образ начебто фашистської держави. Ясно, це робиться лише з однією метою – в очах власного, російського, народу обґрунтувати і виправдати свій злочин, а саме – агресію Росії проти України.

Та, повертаючись до років Другої світової, слід зазначити, що при очевидній провідній ролі Червоної армії, українських фронтів та радянських партизанських з'єднань у вигнанні нацистів, всередині України другий фронт боротьби з фашистськими окупантами відкрила Українська повстанська армія. Вона, йдучи попереду часу, вже тоді бачила Україну незалежною державою, а не частиною радянської імперії. Українство всього світу долучилося до боротьби з нацизмом.

У складі армій країн антигітлерівської коаліції – американської, британської, канадської та інших. В рухах опору різних європейських країн. На фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.

Досі ці складові українського внеску в перемогу або перекручувалися, або взагалі були невідомі широкому загалу. І лише зараз, – після Революції гідності, на фоні російської агресії, яка переважній більшості українців розкрила, нарешті, очі на справжню стратегію наших сусідів щодо України, – виникли умови для того, щоби День перемоги відзначати в нашій власній українській системі координат.

Ми більше ніколи не святкуватимемо цей день за російським сценарієм, який передбачає холоднокровне використання Дня перемоги для апології експансіоністської політики щодо сусідів, для утримання їх у своїй орбіті, для відродження імперії.

В нашому ж українському календарі 9 травня, День Перемоги завжди буде червоним, – як ці маки, що символізують пам'ять про всіх загиблих. Ми шанували, шануємо і завжди будемо шанувати ратний патріотичний подвиг наших дідів і прадідів. І на доказ тому низько вклоняємося перед усіма ветеранами, – як присутніми тут, на цьому святому місці, так і перед тими, хто святкує на інших площах та вулицях України; чи хто вже не зміг вийти і відзначає цей день вдома. Започатковуємо і нову традицію.

Вчора вперше на державному рівні разом з усіма європейськими країнами відзначили День пам'яті та примирення. Щоби не забувати про жертви тієї страшної війни, в якій загинуло понад півсотні мільйонів людей в усіх країнах світу. Із яких майже кожен п'ятий, на жаль, – з України.

Одним із символів такого примирення стало урочисте засідання Верховної Ради, в якому брали участь і ветерани Червоної армії, і ветерани УПА. І знаєте, хто їх найбільшою мірою об'єднав? Присутні у тій же сесійній залі онуки та правнуки – українські воїни, які забезпечують існування нашої держави, захищаючи її від російської агресії. Так само як діди й прадіди захищали її в роки Другої світової. Держава і народ тільки тоді мають майбутнє, коли вони спроможні надійно себе боронити.

Це – висновок із усієї нашої історії. В цій боротьбі за незалежність Україну підтримує увесь світ.

Одним із проявів такої підтримки став широкий міжнародний бойкот сьогоднішнього параду на Красній площі в Москві. Та найголовніші наші союзники – Збройні Сили України, Національна гвардія, інші військові структури. І зараз на вірність Батьківщині урочисту присягу складатимуть ще 500 українських воїнів – молоде поповнення окремого полку Президента України та 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил України.

Хай назви нікого не збивають з пантелику. Воїни з цих підрозділів вже пройшли крізь горнило війни на Донбасі. Так, за час проведення антитерористичної операції в ній взяли участь 476 військовослужбовців 101-ї бригади та 34 – з Окремого полку Президента. З них за мужність і героїзм дев'ятеро офіцерів, сержантів та солдат відзначено високими державними нагородами.

У частини військовослужбовців, які сьогодні присягають, рідні й близькі беруть участь в АТО. І це ще один символ спадкоємності поколінь захисників Вітчизни, яку ми наочно спостерігаємо в ці дні. Це наше свято зібрало разом і сивочолих ветеранів і, образно кажучи, ще безвусих хлопців, які, тим не менш, надзвичайно потужно, відповідно традиції вже захищають Батьківщину.

Вірю, що військовослужбовці, які стоять в цьому строю, своєю сумлінною службою та відданістю Україні примножать славу своїх старших товаришів і своїх предків. Дорогі молоді воїни! Щохвилини та щомиті будьте готові захистити ваші родини, батьків і матерів, братів та сестер, рідні міста та села, захистити нашу з вами Україну.

Будьте гідними спадкоємцями героїв Другої світової війни!

У цей святковий день бажаю молодим воїнам, їх рідним і близьким міцного здоров'я, широких життєвих горизонтів, наснаги та сил у благородній справі служіння Батьківщині. І щоб вгамувати хвилювання батьків, ще раз наголошую: за моїм наказом молоді призовники не направляються на службу в зону АТО.

Четверта хвиля мобілізації, яка нещодавно звершилася, і п'ята, котра щойно почалася, концентруються на підборі старших, і головне, досвідчених і професійних кадрів. І моя мрія, як Президента – щоб наші воїни набували досвіду й майстерності в місцях постійної дислокації та на полігонах – в навчальних умовах, наближених до бойових, але не на справжній війні. Та не все, на жаль, залежить від нас. І ми приймаємо цей виклик долі і гідно захищаємо свою країну, суверенітет та територіальну цілісність держави, її незалежність.

І, пам'ятаючи ваш подвиг, наших ветеранів, які визволили Україну понад 70 років тому, ми покажемо – ми перемогли окупантів тоді, переможемо і тепер! Робив, роблю і робитиму все, що можливо і що неможливо, для того, щоб в Україні запанував мир. І я в це вірю. І це моє головне святкове побажання всім українцям.

Слава ветеранам! Слава Збройним Силам! Слава Україні! ", – отметил Порошенко в своем выступлении.

Реклама
Поддержите Главред

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять