Поле битвы — Луганск. Почему Плотницкий попал под жернова ФСБ и ГРУ

Пасечник показал Плотницкому жесткое намерение взять под контроль всю полноту власти в непризнанной "республике".

Игорь Плотницкий

6 серпня у Луганську на перехресті вулиць Карпінського і Ватутіна стався замах на Ігоря Плотницького. За повідомленнями із місця пригоди, двоє осіб, які супроводжували главу самопроголошеної ЛНР у машині, були госпіталізовані до місцевої обласної лікарні, а саму медустанову охороняли автоматники.

Коментуючи замах на Плотницького в ефірі телеканалу "112. Україна", я повідомив, що за інформацією місцевих джерел ГІ "Права справа", вибух машини Плотницького стався не о 8:30, як про це повідомили у ЗМІ, а о 7:53. Окремо підкреслив, що недостовірною виявилася інформація і про місце вибуху. Вибух стався не біля будинку Плотницького, а по маршруту його пересування.

видео дня

Колишній депутат ВРУ Олег Царьов заявив, що вибухівку було безпосередньо закладено в автомобіль. Це теж не відповідає дійсності, тому що мав місце спрямований вибух, в результаті якого пошкоджено автомобіль і поранено охоронців Плотницького. Інформація про загибель сек'юріті також не відповідає дійсності.

О 12:40 самопроголошений голова "ради міністрів" ЛНР Сергій Козлов підтвердить інформацію ГІ "Права справа" про стан здоров'я Плотницького і час вибуху — 7:55

"Сьогодні о 07:55 було скоєно замах на голову ЛНР. Факти на місці події свідчать про те, що це терористичний акт. Для розслідування події створено робочу групу, до якої входять всі силові відомства "республіки", — заявив він. Окрім того, Козлов заявив, що на даний момент стан здоров'я Плотницького стабільний, загрози життю нема.

Втім, основною версією розвитку подій стає заява Царьова, який розповів, що Плотницький перебуває у тяжкому стані в лікарні.

Згодом, із посиланням на власні джерела, "Інтерфакс" повідомив, що лікарі діагностували пошкодження життєво важливих органів у Плотницького. За результатами діагностики встановлено, що у нього мінно-осколкові поранення, в тому числі печінки і селезінки.

"Йому проведено екстрену операцію, яка пройшла успішно. Потім Плотницький був переведений в палату інтенсивної терапії", — повідомляло інформагентство.

Примітно, що інформацію російських ЗМІ підхопили представники українських спеціальних служб.

— За даними розвідки, дійсно, був замах на життя Плотницького. В результаті він отримав тяжкі поранення. У нього тяжкий стан, це такі поранення, які не сумісні з життям, — заявив заступник директора департаменту Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в ефірі "Громадського".

Також Скібіцький назвав можливі причини, чому на Плотницького вчинили замах:

— За нашими оцінками, почалася реальна передвиборна кампанія до місцевих "виборів" в ЛНР. За даними військової розвідки, десь наприкінці липня група кандидатів на посаду глави "держави" перебувала в Москві, де з ними проводили співбесіди та відбір.

Ця заява Скібіцького, яку працівники української розвідки знайшли у нетрях Інтернету на сторінці екс-губернатора Луганщини Верігіної, свідчить про повне нерозуміння і незнання ситуації на окупованих теренах Луганщини.

Радник голови СБУ Юрій Тандит підтвердив інформацію, що Плотницький знаходиться в лікарні у важкому стані.

— Дійсно, ми говоримо про те, що був замах на Ігоря Венедиктовича Плотницького, громадянина України. Я можу поспівчувати тим людям, які знаходяться зараз у важкому стані і йому, як людині, — сказав він в ефірі "112. Україна".

За інформацією аналітвідділу "Правої справи", станом на 12 годину, підтверджувався лише факт посиленої охорони обласної лікарні, а не перебування на її території самого Плотницького. Так само не підтверджувався характер отриманих ним тяжких поранень.

Пізніше "Інтерфакс", посилаючись на власне джерело у лікарні, фактично підтвердить інформацію "Правої справи", що загрози життю Плотницького нема.

Керівник просепаратистського агентства News front Костянтин Книрик уточнить, що у Плотницького "за даними медиків, діагностований опік грудей, ураження рогівки, однак зір не втрачено, неглибокі поранення на лобі, осколкове в передпліччя, осколкові поранення від скла автомобіля, а також сильна гіпертонія". Також він повідомить, що в результаті замаху трохи постраждав охоронець Плотницького, водію ж і взагалі не перепало на горіхи.

Показово, що про мінно-осколкові поранення печінки і селезінки не сумісні з життям вже не йдеться.

О 15:14 на сайті МДБ ЛНР з'являється інформація, що "за даними медиків, стану здоров'я "глави республіки" нічого не загрожує".

На момент написання тексту, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ не змогли отримати підтвердження від персоналу жодної з двох лікарень Луганська про перебування Плотницького і стан його здоров'я.

На тлі співчуття радника голови СБУ Тандита громадянину України Плотницькому Ігорю Венедиктовичу і неперевіреної інформації заступника директора департаменту Головного управління розвідки Міноборони України Вадима Скібіцького про стан здоров'я Плотницького, незрозумілими виглядають заяви першого заступника голови комітету Ради Федерації РФ з оборони Франца Клінцевича щодо причетності українських спецслужб до замаху на "главу" ЛНР.

— Зараз проглядається лише один замовник — спецслужби України, так само як і їхня мета — дестабілізувати ситуацію в ЛНР. Інших "зацікавлених осіб" особисто я просто не бачу,— заявив він.

Інший, не менш одіозний, росіянин Ігор Гіркін на прізвисько "Стрєлков" іншої думки щодо замаху на Плотницького.

"Украм" Ігор Плотницький не заважав від слова "зовсім". Все, що їм від нього треба (поставки вугілля, перекидання контрабанди в Росію і з Росії тощо) — він робив. Все, що потрібно Суркову, завдяки якому "республіки" самі себе (вустами панів Захарченко та Плотницького) визнали "окремими районами України" — він робив так само повністю. Як військовий і державний лідер він — "повний нуль" і міняти його на когось, хто може виявитися більш енергійним і менш налаштованим "повертатися в Україну", Києву жодного сенсу не мало. Висновки робіть самостійно", — написав він.

До речі, перекидав контрабанду Плотницький не тільки з Росії і в Росію, а й на територію України

29 червня МДБ ЛНР інформує, що "в рамках діяльності по захисту економічного потенціалу Луганської Народної Республіки виявлено та припинено протиправну діяльність посадових осіб, причетних до незаконних поставок паливно-мастильних матеріалів на підприємства України, з незаконним отриманням доходів на суму понад 100 мільйонів рублів".

Таким чином "міністр" охранки Леонід Пасічник наочно демонструє Плотницькому свої жорсткі наміри взяти під контроль не лише контрабандні потоки як основне джерело фінансових надходжень, а й всю повноту влади на території самопроголошеної "республіки". Єдиною перешкодою на шляху реалізації цих амбітних планів є фізичне існування Плотницького, як "легітимно" обраного глави "республіки". Класична, перевірена формула вирішення цієї проблеми: "Є людина — є проблема. Нема людини — нема проблеми".

18 липня аналітвідділ "Правої справи" повідомив, що протистояння між Плотницьким і Пасічником сягнуло апогею. МДБ ЛНР розглядає виключно силовий варіант вирішення проблеми, а саме: фізичну ліквідацію "глави республіки".

За інформацією місцевих джерел "Правої справи", російські "куратори" віддали наказ про посилення режиму охорони і збільшення кількості охоронців Плотницького. Особисту охорону "лідера" ЛНР здійснюють бійці загону спеціального призначення "Заслон" Служби зовнішньої розвідки РФ.

Після появи інформації про можливу ліквідацію Плотницького співробітниками МДБ ЛНР, на сайті "міністерства інфраструктури" ЛНР було викладено інформацію, що працівники охранки причетні до кришування ринку контрабандного пального, незаконного вивезення вугілля з території ЛНР та крадіжки "бюджетних" коштів, виділених урядом "республіки" на відновлення траси Луганськ—Ізварине.

МДБ не забарилося з відповіддю на звинувачення на свою адресу з боку Плотницького. В окупованому бойовиками ЛНР Алчевську сталася масштабна пожежа в районі металургійного комбінату. Горіли цистерни з контрабандним пальним, яке належало Плотницькому. Показово, що вибух цистерн із ПММ в Алчевську і на станції Краснодон влаштував спецпідрозділ МДБ ЛНР, але чомусь відповідальність за ці диверсії взяло неіснуюче українське партизанське угрупування. Це вже традиційна практика, коли за будь-який вибух чи резонансну справу на тимчасово окупованих територіях беруть відповідальність на себе неіснуючі партизанські загони, створені українськими спецслужбами у віртуальному просторі.

26 липня "Права справа" повідомляє, що у Луганську спецпідрозділ МДБ ЛНР переведено на посилений варіант несення служби з метою усунення загрози життю самозваному "міністру" МДБ ЛНР Пасічнику. Протягом останнього тижня особиста охорона "міністра" змушена була двічі міняти номери на його автомобілі і машинах супроводу. Ці заходи безпеки здійснюються з метою запобігання можливому диверсійному акту стосовно об'єкту охорони. Сам Пасічник змушений був змінити особистого водія.

4 серпня, напередодні замаху на Плотницького, на сайті "міністерства інформації" ЛНР з'явилося повідомлення про тиск на "міністерство" з боку МДБ і про можливу його ліквідацію. Крім того, повідомлялося про конфлікт всередині керівництва ЛНР.

Підсумовуючи всі ці факти, можна казати, що замах на Плотницького треба розглядати як один із елементів війни за контроль над контрабандою ПММ, яка від декларативних заяв перейшла у фазу збройного протистояння. Найближчим часом ми побачимо продовження цієї війни у вигляді так званих відплатних акцій.

Важливий нюанс — після того, як "куратори" віддали наказ про посилення режиму охорони, "глава" ЛНР завжди пересувався з кількома автомобілями супроводу. Втім, на місці вибуху і під час вибуху машин супроводу не було.

Цікава реакція на замах першого ватажка ЛНР Валерія Болотова, який вже встиг назвати дуже дивним замах на життя Ігоря Плотницького.

"Все це виглядає дуже дивно. Будучи за військовою спеціальністю сапером, бачу, що вибух був, так би мовити, порожній, без вражаючих елементів. На фото автомобіля видно, що ніяких проникаючих осколків в ній нема, окрім втиснутих дверей від вибухової хвилі. Кому це було потрібно я судити не беруся. Але це може стати черговим полюванням на відьом, і розв'язати руки силовим структурам ЛНР, щоб прибрати неугодних",— написав він.

Відсутність машин супроводу свідчить про те, що цей замах фактично є імітований самим Плотницьким. Скоріше за все, російськими кураторами був реалізований луганський варіант турецьких подій. Тобто "замах" на Плотницького буде використано для подальшого усунення з політичної арени лідера і очільника МДБ Пасічника й інших політичних і військових противників Плотницького.

Додам, що "глава" ЛНР не є самостійною фігурою, тому його ліквідація не принесе великих бонусів для військового і політичного проводу України. Якби операція мала успішний характер, і Плотницький був знищений, на його місце прийшла б інша людина. Це фактично маріонетки, яких можна міняти буквально кожного тижня. Тому я хотів би підкреслити — те, що сталося в ЛНР — це внутрішні розбірки, до яких військовий і політичний провід України не мають жодного стосунку.

Зараз у Луганську другу добу поспіль працює так звана "слідча комісія" з представників російських спецслужб. Члени комісії розквартировані в готелі "Дружба" обласного центру. На відміну від "слідчої комісії генеральної прокуратури" ЛНР, яка розслідує обставини замаху на Плотницького, у росіян інші функції та завдання.

Основним завданням росіян є мінімізація наслідків внутрішнього конфлікту всередині самої ЛНР між лідерами двох ворогуючих кланів — Плотницьким і главою МДБ Леонідом Пасічником.

Представники ФСБ РФ наполягають на збереженні існуючого стану речей, коли Плотницький і Пасічник залишаються на своїх місцях, і передачі в подальшому всіх владних повноважень самозваному "міністру" МДБ ЛНР. Саме цим пояснюються розбіжності у повідомленнях про стан здоров'я Плотницького і строки його повернення до роботи.

Нагадаю, 6 серпня на офіційному сайті Плотницького з'явилося аудіозвернення, в якому він поділився версією, хто міг стояти за замахом на його життя. Лідер бойовиків повідомив, що за замахом начебто стоять спецслужби США й України. Звернення завершується словами: "Нічого серйозного не сталося. Але всякий, хто говорить про мою недієздатність, — зрадник і ворог "Луганської народної республіки". Однак вже за годину запис було видалено.

7 серпня з'являються повідомлення, що Плотницький, на якого було скоєно замах, виписаний з обласної лікарні і в найближчі дні, "швидше за все, навіть в понеділок" зможе повернутися до роботи. Станом на ранок 8 серпня ситуація зазнає кардинальних змін. Повідомляється, що Плотницький залишається в лікарні Луганська і стан його залишається "тяжким, але стабільним".

Розвиток подій за останні дві доби показав, що запропонований варіант, за якого Плотницький, використовуючи факт замаху проти нього, починає масштабні "зачистки" серед опозиційно налаштованої до нього військової і політичної еліти "республіки", не задовольняє одну зі сторін конфлікту, а саме: ФСБ, структури якої курирують роботу "спецслужб" ЛНР.

Фактично територія ЛНР перетворилася на поле битви представників російських спецслужб — ФСБ та ГРУ ГШ ЗС РФ, які представляють інтереси ворогуючих сторін конфлікту всередині самої "республіки".

Подальший розвиток подій і доля учасників конфлікту Пасічника і Плотницького буде вирішуватися не в Луганську, а Москві.

Реклама
Поддержите Главред

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять