Фейк про вибух у Краснодоні, або Хто знищує докази розкрадання і контрабанди пального в ДНР і ЛНР

Відповідальність за підрив залізничної колії і рухомого складу намагаються перекласти на на диверсійну групу ЗСУ чи проукраїнське підпілля.

Палаючий ешелон у Краснодоні

4 квітня на залізничній станції "Краснодон", яка знаходиться на тимчасово окупованій території Луганської області,  вибухнула цистерна з паливно-мастильними матеріалами. Під час пожежі одна з цистерн перекинулася, стався розлив пального і вогонь перекинувся на вагони з вугіллям, що знаходилися поруч.

А вже 5 квітня українські ЗМІ повідомили про те, що вибух цистерн з паливом в окупованому Краснодоні — це робота українських партизан. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив координатор групи "Стоп Терор" Семен Кабакаєв.

Здавалося, можна тільки радіти тому факту, що на окупованих теренах Луганщини діють загони народних месників, які не дають спокою ні окупантам, ні їхнім місцевим посіпакам. Але радість ця виявляється передчасною, коли починаєш розуміти цілісну картину того, що відбувається на території ЛНР.

За повідомленням Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, в березні 2016 року органами військової прокуратури і ФСБ РФ була викрита схема розкрадання значного обсягу палива з ешелонів, що регулярно прибувають з Росії в Іловайськ (самопроголошена ДНР), а також встановлена безпосередня причетність до цього злочину колишнього секретаря "Ради безпеки ДНР" Ходаковського. Вкрадене російське паливо бойовики реалізовували через мережу незаконно привласнених АЗС відомих українських мереж "Паралель" і "ОККО".

Аналогічні процеси відбуваються і на території самопроголошеної ЛНР.

28 березня на апаратній нараді "Ради міністрів" ЛНР Ігор Плотницький дає доручення керівникам силових структур і "державному митному комітету" припинити поставки контрабандного палива в "республіку".

Про обсяги контрабанди ПММ на територію "республіки" свідчить той факт, що за березень в ЛНР було офіційно завезено тільки 3,7 тис. тонн палива при потребі в 9,6 тисяч тонн. При цьому, за словами присутнього на нараді заступника міністра палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР Сергія Романова, дефіциту палива в "республіці" нема.

Контроль над виконанням даного доручення було покладено не на МГБ ЛНР та її очільника Леоніда Пасічника, а на голову "ради міністрів ЛНР" Сергія Козлова, людину наближену до Плотницького.

Про факти контрабанди і розкрадання ПММ Плотницький звітує в Москву, намагаючись таким чином заручитися підтримкою з боку російських кураторів. Основний союзник Плотницького у протистоянні з місцевими спеціальними службами, які безпосередньо підпорядковані ФСБ РФ — "сірий" кардинал Путіна — Владислав Сурков.

4 квітня "РИА Новости" повідомляють, що помічник президента Росії Владислав Сурков вважає, що ватажки ЛНР і ДНР Ігор Плотницкий та Олександр Захарченко пропрацюють на своїх посадах до закінчення строку повноважень 2018 року.

Плотницький сприймає позицію Суркова як підтримку Кремлем його дій у внутрішньому протистоянні з МГБ ЛНР.

Кремлівські куратори "республік" вирішили не обмежуватися лише політичними заявами Суркова щодо підтримки Захарченка і Плотницького, а перейти до більш радикальних дій. Тим більше, що йдеться не лише про контроль за потоками контрабандного палива, а й про масові випадки крадіжок безпосередньо російських ПММ для потреб "армій республік". В окупованих Луганську і Донецьку починають працювати комісії з представників спецслужб РФ, які мають на місці розібратися з цими фактами.

Втім, попри схожість ситуацій з ПММ на територіях "республік", між Луганськом і Донецьком все ж таки є свої відмінності. Якщо в ДНР у крадіжках і контрабанді ПММ задіяні і Захарченко, і Ходаковський, то в ЛНР автором корупційного скандалу і ініціатором перевірок з боку росіян виступає Плотницький, підставляючи під удар "міністра" МГБ Пасічника.

На цьому відмінності не закінчуються.

За повідомленнями ГУР МО України, Захарченко відмовився визнати свою провину і переклав всю відповідальність за крадіжки російських ПММ на Олександра Ходаковського. Останній, щоб уникнути фізичної ліквідації російськими спецслужбами змушений був заявити про намір оприлюднити "резонансні матеріали щодо причетності глави" ДНР "до тяжких кримінальних злочинів.

— Мій терпець уривається! Чудове починання зіпсовано цинічними мерзотниками, які дорвалися до влади. Більше ніякої гри в інтриги і розбірки. І якщо мене не вбили раніше, то тепер мені боятися нічого. Всі подробиці дізнаєтесь самі, — йдеться у заяві Ходаковського.

Його луганський колега Пасічник вирішив піти не шляхом оприлюднення компромату на Плотницького, бо, як свідчить практика, подібні дії не виправдали себе, а перейти до прямого протистояння з лідером самопроголошеної ЛНР. Перед початком відкритої фази протистояння з Плотницьким Пасічник приймає рішення про знищення доказів розкрадання і контрабанди ПММ переклавши відповідальність за підрив залізничної колії і рухомого складу на диверсійну групу ЗСУ чи проукраїнське підпілля.

Далі буде.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять