Конор Чемідлін: "Понад 50% американців засуджують політику та дії Трампа"

Штатами керує людина, яка погано орієнтується в міжнародній політиці і мало знає про державне управління, каже типовий представник молоді США.

Конор Чемідлін

Серед усього студентського різноманіття Гарварду, буває, зустрінеш і американця. Здебільшого трапляються інші національності. Американські студенти, з якими я спілкувалася, постійно подорожують, навчаються у різних країнах, змінюють вузи та спеціальності. І що багатша родина, то більше дитина блукає по світах у різних школах. Неподобство! — скажете ви. Можливо, але чомусь вони стають найуспішнішими. Мобільність українських студентів пасе задніх на теренах Європи. Однією з найвагоміших причин цього, хоч як дивно, є особисте небажання та мовний бар'єр.

Мені не вдалося знайти цілісної та систематизованої статистики про те, скільки українських студентів навчається за кордоном і скільки з них повертається назад. Існують два боки цієї медалі, і обидва — ризикові для України. Один — найрозумніші студенти їдуть навчатися за кордон і не повертається, оскільки це дає можливість інтелектуалам мати гідне життя. Другий — Україна не забезпечена (особливо державна служба) відповідними кваліфікованими кадрами із сучасною європейською освітою, і це унеможливлює стрімкий розвиток держави, ефективні реформи, європейську поведінку посадовців.

Я б ризикнула і тотально допомагала б студентам, вчителям, держслужбовцям здобувати якусь освіту в Європі чи США. І я не про тренінги, навчальні візити чи курси, а про нормальне навчання "за партою". Мій світогляд дуже змінився під час навчання у США, здебільшого завдяки людям, яких я там зустріла. І я із задоволенням поділюся розмовою з моїм другом-американцем, студентом магістерської програми Гарвардського університету — Конором Чемідліном, типовим представником американської "мобільної молоді".

— Коноре, скажи, як ти опинився в Таїланді і чому прожив там аж 6 років?

Реклама

— Після того, як я закінчив Університет Вілланови, зрозумів, що хочу подорожувати якнайдалі від дому, хочу досліджувати нові країни і нові культури. І мені було важливо, щоб був теплий клімат. Тому мій вибір випав на Південну Азію, особливо Таїланд. Я знав дуже мало про культуру та людей цієї країни, і не знав на скільки туди їду. Проте закохався в ці краєвиди з першого погляду й осів.

Конор Чемідлін

— Чудово! Але чому ти вирішив спробувати навчатися в Німеччині? Хіба в США погана освіта?

— По-перше, у школі й коледжі я вивчав іспанську та німецьку. Тому мовою я більш-менш володів. Це сприяло моєму вибору. По-друге, обрав цікаву програму про європейські інституції та Євросоюз загалом. Мені було це дуже цікаво, адже навчальна програма передбачала відвідування різних організацій по всій Європі, цікаві співбесіди, зустрічі з урядовцями. Мій брат та сестра також навчалися за кордоном, це цікаво та важливо для саморозвитку.

— У Гарварді ти познайомився з українцями і ми потоваришували. А чи ти знав українців до цього? І що ти знаєш про Україну?

— До нашої зустрічі я знав, що Україна має велике значення в історії Східної Європи. Україна було історичною колискою культури Східної Європи, беручи витоки з Київської Русі. Також піддавалася великому впливу грецької культури та релігії. Проте пізніше Україна була під потужним впливом Росії, і тепер перебуває у військовому протистоянні з нею.

— Яка твоя думка щодо позиції США у конфлікті між Росією і Україною?

— Загалом ми підтримуємо сторону України і бачимо її як члена НАТО у майбутньому. Можливо, це й стало однією з причин цього конфлікту. Більшість українців прагнуть інтеграції у європейському напрямі, і Росія вбачає в цьому загрозу. НАТО було створено, коли Росія була у складі Радянського Союзу, і відтоді Альянс сприймається Росією як загроза. На жаль, Україна територіально знаходиться на межі між Євросоюзом (НАТО) та Росією і тому є буферною зоною у боротьбі за зони політичного впливу. Росія бажає бачити Україну слабкою та під своїм впливом, тому протидіє її євроінтеграції.

— Чи ти бажаєш відвідати Україну?

— Так, звісно. І для цього багато причин. По-перше, мене цікавить ваша самобутня культура. По-друге, я познайомився з українцями і вважаю їх дуже милими та цікавими людьми. Хочу, щоб вони показали мені свої чудові міста.

Конор — на американському весіллі

— Ну, тоді ласкаво просимо! Ти пишаєшся тим, що ти американець?

— Я відчуваю гордість і патріотизм. Проте я вважаю, що ми маємо бути обережними з цим відчуттям і не дозволяти собі вважати себе кращими за решту і ставити себе вище за інші нації. Ми мали великий успіх останнє століття і мусимо використати цей успіх задля допомоги іншим країнам, які перебувають у скруті. Як, наприклад, зараз Україна. На мою думку, наша політика спрямована більше на "говоріння" про допомогу, аніж на реальні дії. Ми боїмося зіпсувати відносини з Росією, але на сьогодні важко зрозуміти, якими ці відносин взагалі є на сьогодні. З огляду на те, що останні 7 місяців ми маємо нову адміністрацію в країні, то важко зрозуміти їхню політику та позицію. І в мене є відчуття, що ми не правильному шляху зараз.

— Що для тебе патріотизм і як він виховується змалечку в США?

— Патріотизм — це одна з найважливіших речей для кожного американця. Символи любові до своєї країни, рівності, свободи, демократії є ключовими у єдності країни, що характеризується таким різноманіттям ідентичностей. З самісінького початку наша країна була заснована групою дуже різних між собою людей, й ці символи мали нас поєднати. У нас досі виникають міжрасові та міжкультурні питання чи непорозуміння, але ми разом приходимо до усвідомлення, що ми всі — американці, громадяни однієї країни, і всі наші родини колись прийшли сюди звідкись, ми всі — іммігранти, котрі шукали нові можливості. І для нас важливо це пам'ятати. Наш успіх у тому, що до нас постійно прибувають нові люди за різних причин, і це допомагає нам спільно творити нову, потужнішу якість суспільства. Із садочку і до закінчення школи ми щодня співаємо гімн прапору. Ми стоїмо разом, дивимося на прапор, кладемо руку на серце, і висловлюємо ці слова поваги. Це одна із дуже потужних речей у процесі виховання.

— Тобто американцям притаманний космополітизм?

— Це варіюється. Люди на західному та східному узбережжях більш відкриті до нових культур, але якщо порівняти з іншими штатами, то в центрі менше різноманіття та відкритості. Там інші пріоритети, ідеали, економічні передумови, і тому нам ще є над чим працювати в цьому напрямі. І знову, що нам дає надію та сили, це спільна ідея Америки.

— Що таке "американська мрія"?

— "Американська мрія" — це те, що не має значення хто ти, звідки й у що віриш; ти можеш використати можливості США для найкращого розкриття своїх потенціалів і досягти найбільшого успіху у втіленні своєї мрії. Якщо ти багато працюєш, віриш у свої сили, то ти можеш досягти усього. Ніщо не зупинить тебе. Це трохи складніше сьогодні через поляризацію капіталу: багаті стають ще багатшими, бідні — біднішими.

З друзями по Гарварду

— Як ти особисто ставишся до Дональда Трампа?

— У мене нема симпатій до нього. Я був у шоці, коли дізнався про його перемогу на вборах. Мене дуже засмучує, що людина з його особистими якостями і відсутністю досвіду, очолила головний офіс країни. Вважаю, що його присутність руйнує позитивні принципи роботи Білого дому. І мені важко передбачити, у якому на сьогодні напрямі рухається країна. Він — людина, яка погано орієнтується в міжнародній політиці, у нього мало знань про державне врядування. Навколо нього багато радників зі сфери бізнесу, і бізнес — головний їхній клопіт.

— Але ж це демократичний вибір американського народу.

— Так, це результат виборчої системи, і вона недосконала. По факту Гіларі Клінтон отримала на 2 мільйони голосів більше за Трампа. Тобто більшість американців проголосували за Гіларі. Тому фактичні результати виборів не відображають цілковито демократичний процес. Це не перший казус нашої виборчої системи, і це однозначно потрібно виправити. За останніми опитуваннями, лише кожен третій американець довіряє політиці Трампа. Це означає, що він значно втратив свої позиції за ці 7 місяців. Понад 50% американців засуджують політику та дії Трампа, і його роботу загалом.

— Я розумію, що це може бути непростим для тебе питанням, проте яка твоя думка про українського президента — Петра Порошенка?

— Знаю, що він зі сфери бізнесу, так само, як Дональд Трамп. Це найбільше мене турбує. Адже я переконаний, що не можна керувати країною, так само як бізнесом. Це занадто різні механізми, які потребують кардинально різної компетенції. І якщо ви обираєте потужного бізнесмена в кабінет президента, то одразу приводите багато бізнес-зв'язків та інтересів до управління державою. Це лобіювання, впливи, зобов'язання, які впливають на його рішення. Але мені більш цікаво, що українці думають про свого президента. Що вони очікують?

— Повернімося до твого життя і твоїх планів. Поділися, які вони?

— У мене, звісно, є плани. Проте вони змінюються. Так буває, що коли ти чітко йдеш за планом, то відчуваєш деяку розчарованість. Тобі потрібно обрати зміни і вдихнути виклик. Я віддаю перевагу гнучкому способу життя, бо ти ніколи не можеш знати як усе зміниться, і як буде краще жити в нових умовах. Не можна гаяти чудові та натхненні моменти в житті, які виводять тебе на нові неочікувані шляхи. Мені дуже подобалося бути вчителем, і до цього тяжіє моя душа. І по закінченні мого навчання в Гарварді я б хотів продовжувати навчати не англійської мови, а антропології, політології, соціології. Для мене важливо нести позитивні зміни в громади.

Конор Чемідлін

— Що для тебе найважливіше в житті? І на що не варто марнувати час взагалі?

— Вважаю, що найважливіше це те, якими людьми ти оточуєш себе. Найважливіше — це люди, це досвід, яким ти ділишся з ними, це твої друзі та родина, на яких ти можеш розраховувати. Взаємна підтримка і турбота завжди допомагають тобі, і ти ділишся з ними тим самим. І найкраще отримувати досвід і ділитися ним — це подорожувати.

— У тебе велика родина — батьки, двоє братів і сестра. Ти, мабуть, відчуваєш потужну підтримку з їхнього боку?

— Так, це правда. Мені пощастило мати велику родину. І ми дуже любимо і турбуємося одне про одного. Мої батьки теж походять з великих сімей, і це робить нас дуже великою родиною разом. Це сильна підтримка.

— А що ж тоді не важливо?

— Все, що створює для тебе стрес і дискомфорт. У тебе завжди вибір: ти можеш цього уникати або використовувати як досвід. Але потрібно слухати себе, свою інтуїцію, що для тебе буде краще.

— Твоє ставлення до сексуальних меншин? Чи є в тебе друзі нетрадиційної орієнтації?

— Я виріс у середовищі, де в спільноті не було такого різноманіття. Але коли я переїхав до Таїланду, то таких людей навколо мене з'явилося більше. Що я можу сказати, вони чудові люди, яскраві особистості. У мене позитивне ставлення до них.

У Конора велика родина

— Чому ти обрав Гарвард для навчання?

— Гарвардський університет пропонує унікальну програму екстернату. Замість довгого процесу збирання та подачі документів на вступ (а далі — нема гарантій, що тебе зарахували у студенти), вони пропонують прослухати два-три предмети і скласти іспити. Якщо оцінки високі, тебе автоматично зараховують і ти продовжуєш навчання. Я здобуваю ступінь магістра і можу дистанційно вивчати деякі предмети. Також Гарвард має найкращу навчальну базу, різноманіття ресурсів, лабораторій, бібліотеки, найкращі уми світу приїжджають сюди досліджувати чи викладати.

— Що ти побажав би молодим людям свого віку у всьому світі?

— Освіта — одна з найважливіших речей у житті. І якщо ти будеш наполегливо працювати, то зможеш відкрити двері, про які навіть не мріяв. Йди до того, що найбільше тебе цікавить по-справжньому. Слухай себе і свої бажання, тільки це має значення. І не бійся складнощів, вони зроблять тебе кращою людиною.

Довідка: Конор Чемідлін — громадянин США, народився та виріс у місті Вачунг, штат Нью-Джерсі, навчається на магістра у Гарвардському університеті (спеціальність — антропологія та психологія), також вивчав політологію в Університеті Вілланови (Філадельфія, штат Пенсільванія) та європейські студії в Університеті Альберта Людвіга, (Фрайбург, Німеччина). Шість років працював вчителем англійської мови в Таїланді. Фрілансер. Хобі — фотографія, подорожі.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Реклама
Популярное
Назван лучший напиток для печениНазван лучший напиток для печени Две модные французские стрижки 2021 на короткие волосы, которые не требуют укладкиДве модные французские стрижки 2021 на короткие волосы, которые не требуют укладки В моду из 60-х вернулась любимая ретро-прическа Жаклин КеннедиВ моду из 60-х вернулась любимая ретро-прическа Жаклин Кеннеди Финалистка Холостяка поразила красотой в сексуальном купальникеФиналистка Холостяка поразила красотой в сексуальном купальнике Ученые узнали, что кофе делает с печеньюУченые узнали, что кофе делает с печенью

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять